Kādas tieši auto riepas piemeklēt, lai sajusties drošam par sevi uz ceļa?

Mašīnas vadāmība un braukšanas ērtība būs atkarīga jau no tā, kādas tad auto riepas tiek izvēlētas. Priekš tam, lai sekmētu vislabākos vai daudz drošākus braukšanas apstākļus, ir vajadzīgs, lai auto riepas būtu piemērotas cilvēka auto, protams, arī apstākļiem, kādos viņas tiks pielietotas. Būtiska ir vēl arī sezonāls raksturs – vasaras riepas un arī ziemas riepas savā starpā būs atšķirīgas. Tomēr, lai veiktu īsto izvēli, kad tad tiks skatītas riepas Rīgā vai citviet Latvijā, centīsimies uzzināt vairāk to, kam tad pievērst īpašu uzmanību, izvēloties auto riepu pārdevēju, kā arī pašu auto riepu specifikācijas, kurām tad jāpievērš pastiprināta uzmanība.

Kādas tieši eksistē automašīnu riepas?

Tieši svarīgākais pirms iegādāties auto riepas, ir izpētīt mašīnas ekspluatācijas instrukciju. Ražotājs uzskaita visas svarīgas riepu īpašības, kuras būtiski paātrinās riepu atrašanu. Ja jums dokumenti nebūs atrodami, iespējams apskatīties tos auto modeļus, kas jau ir pārdošanā. Visbiežāk jau tiek skatītas lētas auto riepas, taču ir ieteicams apskatīties vidējās klases variantus. Šajā gadījumā tiek runāts jau par drošību, labāk pasūtīt drošas riepas. Ražotāji var piedāvāt vasaras, ziemas riepas un arī pilnas sezonas variantus. Nekļūdīgu riepu atrašana piemērotu gadalaikam sniedz iespēju pievarēt jebkādus laikapstākļus – sniega puteni, lietu, aukstumu un tvaikojošu asfaltu. Ziemas riepas jau ir diezgan mīkstas un elastīgas, tādēļ zemā gaisa temperatūrā viņas nekļūst cietas kā arī ļoti trauslas. Riepu protektoros ir daudz palielu šķērsveida rievu, kuras noņem sniegu un vēl dubļus. Vasaras auto riepām ir tipisks diezgan blīvs savienojums un izturība, arī saskaroties ar ļoti karstu asfalta ceļu. Vissezonas riepas diezgan karstās gaisa temperatūrās diezgan ātri nolietojas, bet tajā pat brīdī, ja ir diezgan zema temperatūra, šīs riepas paliek samērā cietas un vienlaicīgi trauslas. Optimālā temperatūra vissezonas auto riepu ekspluatācijai būs sākot ar 0 līdz pat +15 grādiem pēc celsija. Protektora raksts tieši ietekmē automašīnas manevrēšanu un vēl vadāmību uz konkrēta ceļa, noteiktā klimatā vai laikapstākļos. Gareniskie bloki rakstā samazina pretestību, samazina trokšņa līmeni un vēl uzlabo stabilitāti. Modeļos ar diezgan dziļām un platām šķērseniskām rievām – ūdens un vēl dubļi labāk atgrūžas tieši no auto riepām. Ja rodas neskaidrības riepu piemeklēšanā, labāk doties pie profesionāļiem.

Riepu serviss vai arī internetveikals, kurā vietā pirkt auto riepas?

Tad, kad jau tiek meklētas riepas Rīgā vai arī citur Latvijas teritorijā, mēs savu atrašanu sākam internetā. Līdz ar to moderns riepu serviss noteikti ir jau ar savu vietni. Riepu maiņa visbiežāk tiek īstenota 2 reizes gada laikā, ir labi, ja eksistē uz vietas riepu noliktava, kurā uzglabāt Jūsu riepas līdz sākas brīdis tās mainīt. Būtiski, ja servisa piedāvājuma klāstā būtu ne tikai auto riepas, bet, protams, arī piemēram riepu diski, kā arī tiks sniegti dažādu veidu pakalpojumi, piemēram, ātra riepu montāža. Nozīmīgs moments, kad tiks iegādātas jaunas riepas vai mainītas uz savām konkrētajai sezonai atbilstošām, ir vēl riepu balansēšana, jo pretējā gadījumā var nebūt tik droša braukšana. Uzmanīgi izpētiet atsauksmes, šodien internetā var uzzināt visu informāciju, kas piemēram Jums ļaus atrast labāko riepu garāžu. Būtiski būs kvalitatīvi darbinieki, kas kā mainīs auto riepas, gan arī ieteiks vislabākos variantus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *