Optometrists, oftalmologs vai optiķis – konkrēti pie kā izdarīt vizīti?

Acu ārsts jeb okulists tiešām ir jāizvēlas samērā atbildīgi. Mēs uzticam šādam speciālistam svarīgu lietu – redzi. Tieši drošs speciālists spēj palīdzēt saglabāt dzīves kvalitāti uz ilgiem gadiem. Latvijā jau ir ļoti daudz profesionālu acu ārstu, taču kā var viņus uziet? Mūsdienās cilvēki sāk savus meklējumus internetā, tā kā šeit tad ir kā klientu atsauksmes par okulistu, kā arī iespējams sameklēt profesionāli tuvāk savam mājoklim. Bet vispirms nepieciešams saprast, kāda ir kvalifikācija, jo acu ārsts jau ir vispārīga definīcija(izvēlies šajā interneta vietnē – https://www.redzesparbaude.lv/optometrists/). Tiem ir 3 specialitātes – oftalmologs, optometrists un optiķis. Tieši ar ko tie atšķiras, mēģināsim uzzināt tālāk.

Ar ko tad atšķiras savā starpā redzes ārstu specialitātes?

Vajadzīga acu pārbaude un arī nepieciešams acu ārsts, bet kāds tieši būs īstais? Šodien klīnikā parasti iespējams atrast terminu oftalmologs un optometrists, taču vai tiešām tas būtu viens un tas pats? Šie abi speciālisti īsteno redzes pārbaudi un viņiem ir ārstējošās personas sertifikāts, bet atšķirības ir. Optometrists pārbauda pamata acu funkcijas, viņš var konstatēt tuvredzību, tālredzību, kā acis redz kopā, bet, ja tiks konstatēta kāda novirze no normas, kur svarīga ārstēšana, šajā gadījumā pacients tiks nosūtīts pie ārsta. Tieši oftalmologs acu ārsts būs tas speciālists, kas tad dara padziļinātu izmeklēšanu un vēl profilaksi. Visbiežāk šis ārsts var tikt saukts par okulistu. Kad klientam jau ir vajadzīga ārstēšana, attiecīgi savai kvalifikācijai oftalmologs pilda medicīnisku vai jau ķirurģisku ārstēšanu. Turpretim, optiķis būs tas cilvēks, kas tad izgatavo koriģējošās brilles pēc redzes ārsta receptes. Bez šaubām, mūsdienās ir populāra kvalifikācija optometrists, kas veic arī optiķa funkcijas, kurš var veikt vienkāršotu acu pārbaudi, kā arī izgatavot koriģējošās brilles.

Labs acu ārsts – kādiem tieši kritērijiem un īpašībām jāatbilst?

Pirms tam, kā skatīt redzes ārstu, Jums ir jāsaprot – kas tieši ir vajadzīgs – oftalmologs vai jau optometrists. Kā jau tieši tas bija augstāk rakstīts, šī speciālista darbs tad ir redzes pārbaude, savukārt oftalmologa jau ārstēšana. Tā kā šie speciālisti tad ir medicīniskās personas, tiem jāuzrādās ārstu reģistrā. Ērtībai ir parocīgi, ja iespējams digitāli pieteikties, ja ir nepieciešama acu pārbaude, nevis ilgi gaidīt, mēģinot sazināties telefoniski. Vienmēr apskatiet atsauksmes, protams, ja tādas ir par atrasto ārstu. Šodien optometrists jau ir pat atrodams optikas veikalos, kur iespējams uzreiz sūtīt arīdzen brilles.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *