Ko svarīgi zināt, piemeklējot jumta konstrukciju?

Nozīmīgs jautājums, kas jārisina, mājas celtniecības procesā, ir atbilstoša jumta izvēle. Ir vairāki jumta konstrukcijas veidi, katram no tiem ir savas īpašības. Jāņem vērā, ka jumta konstrukcijas izvēle atkarīga ne tikai no ēkas īpašnieka gaumes, bet arī no tā, kādu jumta segumu plānots uzstādīt.

Jumta galvenie uzdevumi

Jumtam ir ne vien jāpilda aizsargfunkcijas, bet arī vizuāli jāiederas ēkas arhitektūrā. Tomēr vajadzētu atcerēties, ka jumts ir sarežģītāk kopjama ēkas daļa, tāpēc materiāli jāizvēlas īpaši rūpīgi.

Kā atšķiras dažādi konstrukciju veidi?

Pastāv dažādi jumta konstrukciju veidi, šajā rakstā aprakstīsim vien dažus no tiem. Divslīpju jumta konstrukcija ir labāk zināmais risinājums. To veido divas virsmas, kas augšējā daļā savienojas korē. Šāda veida jumtam piemērots teju ikviens jumta seguma variants(vairāk skatīt te – https://tenter.lv/). Plaši novērtēta izvēle ir arī tā saucamais mansarda jumts. To veido četras plaknes – katrā mājas pusē pa divām. Šis risinājums ir pieprasīts tāpēc, ka dod iespēju atbrīvot lielāku vietu bēniņos. Vienslīpes jumti ir vienkārši uzstādāmi, tiem nav kores, taču dzīvojamām ēkām šāds jumts tiek izmantots reti. Biežāk tāds jumts ir šķūņiem, saimniecības ēkām. Lai gan cena ir nozīmīgs aspekts, kas katrā ziņā jānovērtē, ilgtermiņā būtiska ir kvalitāte. Jāsaka gan, ka, lētas jumta konstrukcijas ne vienmēr nozīmē apšaubāmu kvalitāti – galvenais izvēlēties opitmālo risinājumu tieši Jūsu vajadzībām.

Kam pievērst uzmanību, meklējot piemērotākos risinājumus?

Ja vajadzīgas kvalitatīvas jumta kopnes konstrukcijas, novērtējiet dažādu uzņēmumu piedāvājumus, lai izvēlētos atbilstošāko. Būtiski, lai kopnes tiktu izgatavotas no marķētiem kokmateriāliem, ražošanas procesā ievērots augsts kvalitātes standarts. Pirms tiek veikta koka kopņu montāža, der iepazīties ar vairākiem variantiem. No izvēlētā kopnes veida atkarīga arī kopnes cena. Piemēram, Eco koka pārseguma kopnes ir visādā ziņā izdevīgs risinājums. Bet Duo tiek uzskatīts par standarta risinājumu. Visbiežāk šādu pakalpojumu sniedzēju interneta vietnēs atrodams interesējošās spāru konstrukcijas paraugs, kas palīdzēs saprast, kādas būs jumta spāres. Lieliska opcija ir arī sazināties ar ražotājakomandu, lai saņemtu atbildes uz sev aktuāliem jautājumiem. Ja aktuāla koka kopņu ražošana vai koka karkasa sienas, tad noskaidrojiet, ka šāda veida risinājumi ir izvēlētā uzņēmuma piedāvājumā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *