Jumta konstrukcijas tipi – piemeklējiet piemērotāko

Nozīmīgs jautājums, kas jārisina, ēkas būvniecības procesā, ir piemērota jumta izvēle. Pastāv vairāki jumta konstrukcijas veidi, katram no tiem ir savas īpašības.

Jumta konstrukcijas tips atkarīgs no dažādiem faktoriem, piemēram, jumta seguma. Izvērtējot nozīmīgākos faktorus, var piemeklēt piemērotāko variantu.

Jumta funkcijas

Svarīgākā jumta funkcija šeit ir aizsargāt ēku no vēja, nokrišņiem un ultavioletā starojuma. Protams, jumtam ir arī vizuāla nozīme.

Konstrukciju veidu galvenās īpašības

Aplūkojot konstrukciju veidus, var nākties apjukt. Kā zināt, kāda opcija labākā? Atbildi palīdzēs gūt informācija par plašāk izmantotajiem konstrukciju veidiem. Viens no izplatītākajiem risinājumiem ir divslīpju jumta konstrukcija. Tā atbilstoša lielai daļai mazstāvu ēku. Divslīpju jumts ir drošs, praktisks, vienkārši uzbūvējams, piemērots dažādiem jumta seguma veidiem. Mansarda tipa jumts tiek veidots no četrām plaknēm. Zemākās no tām ir stāvākas. Šī veida jumts ļauj izmantot papildu platību ēkas bēniņos. Plakanu jumtu grūti sajaukt ar citiem. Tas ir viegli un ātri uzklājams, turklāt dod iespēju ērtāk piekļūt būtiskajām ēkas komunikācijām. Šāda jumta lielākais trūkums – biežāka tīrīšana. Lai arī cena ir būtisks kritērijs, kas katrā ziņā jāizvērtē, ilgtermiņā būtiska ir kvalitāte. Jāsaka gan, ka, lētas jumta konstrukcijas ne vienmēr nozīmē sliktu kvalitāti – galvenais piemeklēt opitmālo risinājumu tieši Jūsu vajadzībām.

Ko ņemt vērā, izvēloties labākos risinājumus?

Ja nepieciešamas augstas kvalitātes jumta kopnes konstrukcijas, izvērtējiet dažādu uzņēmumu sniegtās iespējas, lai izvēlētos atbilstošāko. Būtiski, lai kopnes tiktu izgatavotas no marķētiem kokmateriāliem, ražošana notiktu saskaņā ar augstāko ražošanas standartu. Koka kopņu montāža iespējama dažādos variantos, tādēļ sākotnēji jādefinē savas vajadzības un jāizvēlas labākais kopņu tips. Jāņem vērā arī kopnes cena. Piemēram Eco veida koka pārseguma kopnes izceļas ar labu nestspēju, savukārt Mono tipa kopnes tiek izmantotas lēzeniem jumtiem. Izvēles iespējas ir plašas, atliek tikai izvēlēties. Lai zinātu, kā izskatīsies jumta spāres, noder spāru konstrukcijas paraugs. Jautājiet padomu darbiniekiem, lai saņemtu labāko piedāvājumu un rezultātu! Laba uzņēmuma piedāvājumā ne tikai koka kopņu ražošana, bet arī koka karkasa sienas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *